Krby

Krby by odnepaměti dominantou domu. Měl by být tudíž plně přizpůsoben interíéru domu a potřebám jejich uživatele. Krb dnes ale nepředstavuje jen designový šperk interiéru, ale je to i velice efektivní a úsporná cesta k vytápění Vašeho domu.

Srdcem krbu je krbová vložka, která může mít několik typů proskelní. Může mít rovné, boční, pruhedové, třístranné, prismatické nebo rádiusové prosklení. Protože tvar krbu kopíruje tvar prosklené, máme krby rohové, rovné, třístranné a průhledové.

Materíály pro stavbu krbů mohou být téměř jakékoliv. Nejpopulárnější jsou však mramory, žuly kachle, cihly a omítané tvarovky (fasádní krby). Podle materiálu také třídíme naši nabídku krbů.

Technologie vytápění je závislá na typu krbové vložky. Existují teplovzdušné krby (možnost rozvodu teplého vzduchu po domě), akumulační (teplo akumulují a následně postupně vydávají) a teplovodná (kdy teplovodní výměník je napojen k okruhu ústředního topení).

Pro vaši inspiraci jsme si pro vás připravili několik realizací našich krbů. V případě zájmu o krb Vám rádi poskytneme bližsí informace a třeba i vypracujeme návrh, 3D projekt a cenovou nabídku.

3D vizualizace

Naše firma používá pokročilý vizualizační software ArCon a CAMINUS, díky kterému Vám můžeme předvést Váš budoucí krb nebo kamna v prostorovém zobrazení.

Více o 3D vizualizaci »


Mramorové krby

Mramorové krby spadají do kategorie moderních krbů, které jsou dnes velice oblíbené. Krb se může držet jednoduchých linií, anebo může být členitější.

v naší nabídce je více jak 15 typů žul a mramorů, ale vhodný je téměř každý přírodní kámen. Můžete si tedy vybrat kámen přesně podle vašich představ.

U tohoty typu krbů jsou velice oblíbené krbové vložky s bočním prosklením. Díky tomu se můžete kochat pohledem na oheň téměž z kteréhokoliv místa ve Vašem obývacím pokoji. Také jsou velice žádané vložky s výsuvnými dvířky.

Mramorový krb 1 Mramorový krb 2 Mramorový krb 3 Mramorový krb 4 Mramorový krb 5 Mramorový krb 6 Mramorový krb 7 Mramorový krb 8


Fasádní krby

Fasádní krby prezentují čistě moderní design. V současné době je to velice populární směr krbových obestaveb. Lze tak skloubit moderní prostředí s tradičně příjemně domácím teplem ohně.

Krb může být postavem z izolačních nebo akumulačních tvarovek s bírou kamnářskou omítkou. Používají se zpravidla vložky s rovným prosklením, často průhledovým. Krb lze doplnit prvky z žuly, mromoru ale i velkoplošné keramiky.

Fasádní krb 1 Fasádní krb 2 Fasádní krb 3 Fasádní krb 4 Fasádní krb 5 Fasádní krb 6 Fasádní krb 7


Kachlové krby

Keramická kachle je ideální materiál pro stavbu krbů a kamen. Kachle má totiž akumulační vlastnost a z toho vyplývá příjemný sálavý charakter tepla. Kachlové krby však mohou být i teplovzdušné a teplovodní, což oceníte především u výkonnějších krbových vložek.

Kachlové krby mají rustikální ráz, hodí se tak do příjemného domácího prostředí. Nově se však vyrábí i velkoplošné keramické kachle, které jsou do moderně zažízených prostor přímo ideální.

Keramických kachlí je celá řada - kapličky, rámečky, ploché kachle ... a k tomu nespočet glazur.

Kachlový krb 1 Kachlový krb 2 Kachlový krb 3 Kachlový krb 4 Kachlový krb 5 Kachlový krb 6 Kachlový krb 7 Kachlový krb 8 Kachlový krb 9 Kachlový krb 10 Kachlový krb 11


Pískovcové krby

Pískovcové krby mohou být vyráběny ze dvou základních typů opracování pískovce. Buďto štípaný pískovec, vhodný pro rustikální obestavby, anebo hladký pískovec, který lze použít jak pro rustikální tak i pro moderní obestavby.

Používáme Hořický pískovec, který má příjemně teplý odstín a decentní kresbu.

Další komponentem těchto krbů je římsa z licových cihel a masivní dubový trám, který může mít jak hladké, tak profilované provedení. Dymník je stavěn z tepelně izolačních nebo akumulačních tvarovek s povrchovou úpravou teplotně odolné kamnářské strukturální omítky.

Pískovcová krb 1 - štípaný pískovec Pískovcová krb 2 - štípaný pískovec Pískovcová krb 3 - štípaný pískovec Pískovcová krb 4 - štípaný pískovec Pískovcová krb 5 - štípaný pískovec Pískovcová krb 6 - hlaký pískovec Pískovcová krb 7 - hladký pískovec Pískovcová krb 8 - hladký pískovec Pískovcová krb 9 - hladký pískovec Pískovcová krb 10 - hladký pískovec Pískovcová krb 11 - hladký pískovec Pískovcová krb 12 - hladký pískovec


Cihlové krby

Cihlové krby jsou tradičním zástupcem rustikálních krbů. Na výběr je šikoká škála lícových cihel a je tak jen na Vás, pro které se rozhodnete. Cihly se můžou kombinovat i s jinými materíály, jako například pískovec nebo žula.

Trám je vyráběn z kvalitního dubového dřeva, chráněn teplotní izolací. Na výběr je hladké nebo profilované provedení trámu. Dymník je vyroben z izolačních nebo akumolačních tvarovek, potažen kamnářskou omítkou.

Cihlový krb 1 Cihlový krb 2 Cihlový krb 3 Cihlový krb 4 Cihlový krb 5


Jiné krby

Krby mohou být i z jiných materiálů než je mramor, kachle nebo cihla.

Nerezový krb 1


Zahradní krby

Není lepšího zpestření letního dne než posezení s přáteli u grilovaného masa.

Naše zahradní krby mohou být vybaveny velkými rošty, grilovacími deskami nebo třeba otočnými rožni. Také můžete ocenit mramorový pult s dřezem na přípravu masa nebo menší udírnu.

Zahradní krb 1 Zahradní krb 2 Zahradní krb 3 Zahradní krb 4 Zahradní krb 5