Kamna

Kamna zná lidstvo odnepaměti. Jsou jedním ze nejefektivnějších způsobý vytápění. Mohou totiž obsahovat tahový systém, který odcházejícím spalinám odeber teplo, které následně vysálá uvnitř domu.

Typickým materíálem pro stavbu kamen je keramická kachle. Existuje mnoho tvarů, profilů a glazur. Nově se prosazují i velkoplošné keramické kachle, se kterými neí problém postavět kamna i v moderních interiérech. Jinak mají tradiční kamna obecně rustikální ráz.

Ohniště může být vystavěno šamotovými tvarovkami s prosklenými nebo plnými dvířky. Častěji se však používají kamnové vložky, které ze spalovaného dřeva vytěží maximum energie.

Kamna mohou být akumulační (předávají teplo výhradně keramickým pláštěm), akumulačně-teplovzdušné (které navíc mohou vytopit objekt prouděním teplého vzduchu z kamen). Oba tyto typy kamen lze osadit teplovodnímy výměníky s velkým výkonem a napojit je k oběhu centrálního vytápění. je možné je napojit i na akumulační nádobu, takže i když netopíte, máte dostatek teplé vody uložen v tomto zásobníku.

V naší vzorkovně s enachází veškeré typy kachů vystaveny, máme kompeltní vzorníky glazur a mnoho vzorových realizací, ze kterých lze čerpat inspiraci. Ve vzorkovně máme také postaveny funkční vzorky kamen a krbů. Přijeďte se za námi podívat do Záhlinic.

3D vizualizace

Naše firma používá pokročilý vizualizační software ArCon a CAMINUS, díky kterému Vám můžeme předvést Váš budoucí krb nebo kamna v prostorovém zobrazení.

Více o 3D vizualizaci »


Pokojová kamna

Největší předností pokojových kamen je jejich sálavé teplo, které vyzařují do prostoru a dlouhá akumulační schopnost.

Tradiční součástí pokojových kamen je lavice, která může být vyhřívaná, a jako opěrka slouží prohřáté keramické kachle těla kamen. Dalším prvkem kamen jsou členité římsy, které slouží k předání tepla do okolí a jsou také velice praktické k sušení bylin, ovoce nebo vlhkého oblečení.

Velké prosklení kamnových vložek poskytuje příjemný pohled do rozpáleného ohniště a umožňuje velice pohodlné přikládání.

Pokojová kamna 1 Pokojová kamna 2 Pokojová kamna 3 Pokojová kamna 4 Pokojová kamna 5 Pokojová kamna 6 Pokojová kamna 7 Pokojová kamna 8 Pokojová kamna 9 Pokojová kamna 10 Pokojová kamna 11 Pokojová kamna 12


Kuchyňská kamna

Kuchyňská kamna slouží především na vaření a pečení. Současně však mají i dostatek výkonu na vytápění s dlouhou akumulační schopností.

Používáme nerezové kování s robustní ocelovou plotnou. V kobce může být jedna, případně dvě trouby, které se dají jednoduše vynadat a snadno čistit.

Ohniště u kuchyňských kamen je menší, aby bylo možné snáze regulovat teplotu a výkon v závislosti na potřebě vaření nebo pečení.

Kuchyňská kamna 1 Kuchyňská kamna 2 Kuchyňská kamna 3 Kuchyňská kamna 4 Kuchyňská kamna 5 Kuchyňská kamna 6 Kuchyňská kamna 7 Kuchyňská kamna 8